Skip to main content

Biežāk uzdotie jautājumi / Rokasgrāmata

Rokasgrāmata
Zīmēšanas rīks

Zīmēšanas rīks (Draw) kā viens no papildrīkiem izvietots katras tematiskās kartes augšējā kreisajā pusē zem meklēšanas rīka. Tas ļauj lietotājam kartes skatā zīmēt dažādas vienkāršas ģeometriskas formas, mērīt to parametrus, kā arī pievienot nepieciešamos tekstus.

Aktivizējot zīmēšanas rīku, tiek atvērts zīmēšanas parametru iestatījumu logrīks, kurā iespējams uzstādīt nepieciešamo zīmēšanas režīmu – punkti, līnijas, poligoni, teksti, jāizvēlas sev vēlamais noformējums un citi uzstādījumi. Rīks sniedz iespēju mainīt ne tikai zīmējamo objektu izskatu, bet arī izmēru un krāsu, kā arī norādīt uzzīmēto objektu raksturlielumus – garumu un platību.

Kad ir veikta nepieciešamā režīma un tā noformējuma izvēle, var sākt zīmēšanu – nospiežot peles kreiso taustiņu un turot to nospiestu, zīmē vēlamo formu kartes skatā. 

Ņem vērā! Aizverot tematisko karti, kurā veikta savu objektu zīmēšana, vai atjaunojot to, zīmēšanas rezultāti nesaglabājas. Zīmēšanas rezultātus ir iespējams saglabāt, izveidojot ar tiem papildinātā kartes skata izdruku ar drukas rīku.

Izvēloties ielikt kartes skatā punktu, ir jāizvēlas nepieciešamo punkta simbolu no stilu bibliotēkas, izvēršot simbolu bibliotēkas izvēlni. Izvēlnē tiek dota iespēja punkta izskatu izvēlēties ne tikai no bibliotēkā esošajiem simboliem, bet arī veikt pielāgota attēla augšupielādēšanu.

Izvēloties ielikt kartes skatā punktu, ir iespējams izvēlēties nepieciešamo simbolu no stilu bibliotēkas, izvēršot simbolu bibliotēkas izvēlni. Izvēlnē tiek dota iespēja punkta izskatu izvēlēties ne tikai no bibliotēkā esošajiem simboliem, bet arī veikt pielāgota attēla augšupielādēšanu.

Ņem vērā! Iespējojot izvēlni Rādīt novietojuma mērījumu un kartes skatā atliekot nepieciešamajā vietā punktu, tam blakus teksta veidā tiks norādītas punkta atrašanās vietas ģeogrāfiskās koordinātas.

Izvēloties zīmēt līnijas, kartes skatā ir iespējams zīmēt trīs dažādu veidu līnijas – taisnu līniju, lauztu līniju un liektu līniju.

Ņem vērā! Katrai no šīm līnijām atšķiras veids, kā tā tiek zīmēta:

  • Taisnai līnijai tiek atlikts sākuma punkts, nospiežot peles kreiso taustiņu, un, to neatlaižot, ar peles kursoru tiek vilkts virziens, kur nepieciešams iezīmēt līniju, kad peles kreiso taustiņu atlaiž, tad līnijas zīmēšana ir pabeigta.
  • Lauzta līnija tiek veidota no vairākām virsotnēm, tās atliekot, noklikšķinot peles kreiso taustiņu, un, lai pabeigtu līnijas zīmēšanu, jāveic dubultklikšķis.
  • Liekta līnija tiek veidota, ar peles kreiso taustiņu atliekot sākuma punktu un, to neatlaižot, tiek vilktas liektas līnijas. Zīmēšana tiek beigta, atlaižot peles kreiso taustiņu.

Rīks ļauj iespēju izvēlēties zīmēt dažādu veidu un formu laukumus – trijstūrus, četrstūrus, apļus, elipses un dažādus nestandarta, kā arī brīvas formas laukumus.

Zīmēšanas rīks piedāvā iespēju pievienot kartes skatā arī nepieciešamos tekstus. Teksta lauciņā tiek ierakstīts vēlamais teksts un ar peles klikšķi kartē atlikta vieta, kur tas ir jānovieto.

Skip to content

Tīmekļa vietnē tiek apstrādātas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kas ir būtiskas, un ļauj piekļūt dažādām tīmekļa vietnes daļām. Nepieciešamās sīkdatnes tiek saglabātas Tavā datorā, viedtālrunī, planšetdatorā vai citā ierīcē vietnes apmeklējuma un pārlūkošanas laikā vai noteiktā laika periodā. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas tīmekļa vietnes darbībai, tāpēc tās nevar izslēgt, un tādēļ lietotāja piekrišana šai sīkdatņu kategorijai netiek prasīta.