Skip to main content

Biežāk uzdotie jautājumi / Rokasgrāmata

Rokasgrāmata
Drukāšana

Drukāšanas rīks (Print) kā sestais noklusējuma rīks atrodams katras tematiskās kartes augšējā labajā pusē specifisko rīku rindā un sniedz iespēju veidot ekrānā redzamās kartes vai tās fragmenta izdruku, definējot nepieciešamos izdrukas iestatījumus.

Aktivizējot drukāšanas rīku, noklikšķinot uz tā, tiek attēlots drukas iestatījumu logrīks, kurā iespējams mainīt noklusējuma drukas uzstādījumus – gan kartes virsrakstu, gan izdrukas izmēru un izkārtojumu, kā arī tās formātu u.c.

Ņem vērā! Ja noklusējuma uzstādījumi netiek mainīti, tad kartes izdruka tiks izveidota A4 portreta izkārtojumā *.pdf formātā un uz izdrukas būs virsraksts Informatīva izdruka no portāla GEO RĪGA.

Papildus standarta iestatījumiem, nospiežot drukas uzstādījumu logrīkā pogu Papildus (Advanced), ir iespējams definēt specifiskus izdrukas iestatījumus – mērogu, norādīt kartes izdrukas autoru, izņemt atzīmi par apzīmējumu iekļaušanu izdrukā, norādīt mēroga mērvienību u.c.

Ņem vērā! Ierakstus par izmantoto datu autortiesībām veikt nevarēsi, tās izdrukā tiks attēlotas automātiski, ņemot vērā izdrukā izmantotos datu slāņus no portāla GEO RĪGA tematiskās kartes.

Drukas uzstādījumu logrīkā, nospiežot pogu Drukāt (Print), tiek izveidota ierīces ekrāna skatā esošās kartes un tajā esošo aktīvo datu karšu izdruka. Atverot izdruku, to ir iespējams lejupielādēt un saglabāt savās ierīcēs, vai arī nosūtīt izdrukai uz drukas iekārtām.

Ņem vērā! Ja vēlies vienā izdrukā iekļaut liela apjoma datus no daudziem datu slāņiem, kā arī veidot izdrukas lielām teritorijām, tad izdrukā var netikt iekļauti visi izmantoto datu apzīmējumi, kā arī izdrukas veidošana var aizņemt ilgu laiku.

Ņem vērā! Tematiskās kartes lietošanas laikā ir iespējams vairākkārt veidot izdrukas gan ar dažādiem aktīviem datu slāņiem, gan arī izdrukas iestatījumiem un tās tiks saglabātas drukāšanas logrīkā saraksta veidā. Atjaunojot tematisko karti, aizverot to un atkārtoti atverot, iepriekš sagatavotās izdrukas vairs nebūs pieejamas.

Skip to content

Tīmekļa vietnē tiek apstrādātas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kas ir būtiskas, un ļauj piekļūt dažādām tīmekļa vietnes daļām. Nepieciešamās sīkdatnes tiek saglabātas Tavā datorā, viedtālrunī, planšetdatorā vai citā ierīcē vietnes apmeklējuma un pārlūkošanas laikā vai noteiktā laika periodā. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas tīmekļa vietnes darbībai, tāpēc tās nevar izslēgt, un tādēļ lietotāja piekrišana šai sīkdatņu kategorijai netiek prasīta.