Skip to main content

Biežāk uzdotie jautājumi / Rokasgrāmata

Salīdzināšana

Salīdzināšanas (Swipe) jeb pārvilkšanas rīks kā piektais noklusējuma rīks atrodams katras tematiskās kartes augšējā labajā pusē specifisko rīku rindā un sniedz iespēju salīdzināt (pārvilkt) dažādus datu slāņus konkrētam kartes skatam.

Visbiežāk salīdzināšanas rīku izmanto, lai salīdzinātu tematiskos datus par dažādiem laika periodiem, lai identificētu notikušās izmaiņas, piemēram, dažādu gadu ortofotokartes, dažādu situāciju modelēšanas datus, pētījumu rezultātus utt.

Lai veiktu salīdzināšanu, vispirms datu slāņu sarakstā ir jāaktivizē/jāatzīmē tie datu slāņi, kurus vēlies salīdzināt.

Ņem vērā! Salīdzināt var tikai konkrētajā tematiskajā kartē esošos datu slāņus.

Noklikšķinot uz rīka pogas, kartes skata augšējā labajā stūrī parādīsies izvēlne, kurā jāizvēlas/jāaktivizē pārvelkamie datu slāņi no datu slāņu sarakstā aktīvajiem datu slāņiem. Ja datu slāņu sarakstā būs atstāti aktīvi vairāki datu slāņi, bet tos salīdzināšanai neizvēlēsies, tad arī tie tiks attēloti kartes skatā, salīdzinot izvēlētos datu slāņus. Kartes skata vidū būs redzams pārvilkšanas rīks.

Ņem vērā! Lai neaizsegtu kartes skatu, salīdzināšanas rīka datu izvēlnes paneli var samazināt, sakļaujot to ar tā augšējā labajā stūrī esošo bultiņu. Kad tas ir nepieciešamas, ar to pašu bultiņu paneli var atkal izvērst.

Pēc pārvelkamo datu slāņu izvēles tie tiek attēloti kartes skata kreisajā pusē, bet labajā pusē tas datu slānis, kas nav izvēlēts un datu slāņu sarakstā atrodas zemāk. Bīdot pārvilkšanas rīku kartes skatā uz labo pusi vai kreiso pusi, var veikt datu salīdzināšanu.

Ņem vērā! Ja ir aktivizēti datu slāņi, kuri pārklāj visu teritoriju un nav caurredzami, piemēram, rastra dati (ortofotokartes) vai blīvi poligonu datu slāņi (teritorijas plānojuma dati), salīdzināšana var nedarboties korekti. Ir jāievēro datu slāņu attēlošanas secība.

Skip to content

Tīmekļa vietnē tiek apstrādātas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kas ir būtiskas, un ļauj piekļūt dažādām tīmekļa vietnes daļām. Nepieciešamās sīkdatnes tiek saglabātas Tavā datorā, viedtālrunī, planšetdatorā vai citā ierīcē vietnes apmeklējuma un pārlūkošanas laikā vai noteiktā laika periodā. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas tīmekļa vietnes darbībai, tāpēc tās nevar izslēgt, un tādēļ lietotāja piekrišana šai sīkdatņu kategorijai netiek prasīta.