Skip to main content

Biežāk uzdotie jautājumi / Rokasgrāmata

Rokasgrāmata
Mērījumi

Ar mērīšanas rīku (Measurement), kas ir trešais rīks katras tematiskās kartes augšējā labajā pusē specifisko rīku rindā, ir iespējams veikt vienkāršus un ērtus mērījumus, izmantojot trīs dažādas mērīšanas metodes.

Ņem vērā!

  1. Pa labi no mērījuma funkciju pogām atrodas mērvienību izvēlnes iespēja, kurā pēc konkrētas metodes aktivizēšanas iespējams norādīt mērvienību, kurā veikt mērījumu.
  2. Veicot mērījumus, nospiežot uz klaviatūras CTRL taustiņu un turot to, ir iespējams pieķerties konkrētam kartes elementam no publicētajiem datu slāņiem, lai iegūtu precīzāku mērījuma rezultātu.
  3. Šo mērījumu rezultātus nav iespējams saglabāt un izdrukāt, izmantojot GEO RĪGA noklusējuma drukas rīku.

Mērīt platību (Area) – lai veiktu platības mērījumu, uzspiežot uz rīka pogas, ir jāaktivizē funkcija. Pēc tam, klikšķinot kartē un secīgi atliekot punktus, jānorāda interesējošā teritorija tā, lai izveidotos daudzstūris. Mērīšanu pabeidz ar dubultklikšķi. Uz kartes saglabāsies iekrāsots iezīmētais laukums un rīka joslā pie Mērījumu rezultāts (Measurements Result) uzrādīsies veiktā mērījuma rezultāts.

Mērīt attālumu (Distance) – lai veiktu attāluma/garuma mērījumu, uzspiežot uz rīka pogas, ir jāaktivizē funkcija un kartē jānorāda nogrieznis vai nogriežņi, kuriem nepieciešams noteikt garumu. Mērīšanu pabeidz ar dubultklikšķi. Uz kartes saglabāsies iezīmētā multi-līnija un rīka joslā pie Mērījumu rezultāts (Measurements Result) uzrādīsies nomērītā attāluma vērtība izvēlētajā mērvienībā.

Novietojums (Location) jeb noteikt koordinātas. Uzspiežot uz rīka pogas, ir jāaktivizē koordinātu noteikšanas funkcija un ieklikšķinot kartē jānorāda punkts vai objekts, kam nepieciešams noteikt koordinātas. Uz kartes saglabāsies atzīmētā vieta (vietzīme) un rīka joslā pie Mērījumu rezultāts (Measurements Result) uzrādīsies ģeogrāfiskās koordinātas izvēlētajā mērvienībā.

Skip to content

Tīmekļa vietnē tiek apstrādātas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kas ir būtiskas, un ļauj piekļūt dažādām tīmekļa vietnes daļām. Nepieciešamās sīkdatnes tiek saglabātas Tavā datorā, viedtālrunī, planšetdatorā vai citā ierīcē vietnes apmeklējuma un pārlūkošanas laikā vai noteiktā laika periodā. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas tīmekļa vietnes darbībai, tāpēc tās nevar izslēgt, un tādēļ lietotāja piekrišana šai sīkdatņu kategorijai netiek prasīta.