Skip to main content

Biežāk uzdotie jautājumi / Rokasgrāmata

Rokasgrāmata
Mērogs un koordinātas

Mēroga attēlošanas un koordinātu noteikšanas rīks atrodas katras tematiskās kartes apakšējā kreisajā malā.

Mērogs – skaitliskais mērogs parāda attiecību starp attālumu kartē un attālumu dabā. Mērogs automātiski mainās, pietuvinot vai attālinot kartes skatu.

Koordinātas – virzot peles kursoru pa kartes skatu, atbilstoši kursora atrašanās vietai mainās arī koordinātas. Lai noteiktu atrašanās vietas koordinātas interesējošajam objektam, ar peles klikšķi uz lokācijas vietas simbola pa kreisi no koordinātu pieraksta ir jāiespējo klikšķināšana kartē koordinātu iegūšanai. Kad tas ir izdarīts, kartes skatā ir jāieklikšķina uz interesējošā objekta – uz kartes saglabāsies atzīmētās vietas simbols un pie koordinātu pieraksta logā uzrādīsies noteiktās objekta koordinātas.

Ņem vērā! GEO RĪGA tematiskajās kartēs tiek izmantota Latvijas 1992. gada ģeodēzisko koordinātu sistēma Transversā Merkatora projekcijā (LKS-92 TM).

Skip to content

Tīmekļa vietnē tiek apstrādātas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kas ir būtiskas, un ļauj piekļūt dažādām tīmekļa vietnes daļām. Nepieciešamās sīkdatnes tiek saglabātas Tavā datorā, viedtālrunī, planšetdatorā vai citā ierīcē vietnes apmeklējuma un pārlūkošanas laikā vai noteiktā laika periodā. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas tīmekļa vietnes darbībai, tāpēc tās nevar izslēgt, un tādēļ lietotāja piekrišana šai sīkdatņu kategorijai netiek prasīta.