Skip to main content

Biežāk uzdotie jautājumi / Rokasgrāmata

Rokasgrāmata
LOD

LOD (level of detail) apzīmē 3D modeļa detalizācijas līmeni, to attiecina uz 3D modeļu, galvenokārt ēku, ģeometrisko detalizāciju.

LOD0 detalizācijas līmenis ir viszemākais. Tas attēlo ēkas aizņemto platību (footprint) un dažkārt arī jumtu malu daudzstūrus, kas iezīmē pāreju no 2D uz 3D GIS.

LOD1 ir plaši izplatīts masveida vai bloku modelis ēkām ar plakano jumtu konstrukcijām. Tas parāda ēkas 2D kontūru ar minimālo, maksimālo vai vidējo augstumu. LOD1 ir rupjš prizmatisks modelis, ko parasti iegūst, izspiežot uz augšu LOD0 modeli.

LOD2 ir nedaudz sarežģītāks modelis ar vienkāršotu jumta formu, kur objekta daļas tiek modelētas vairākās semantiskās klasēs (piemēram, jumts, siena). LOD2 tiek izmantots pilsētu teritorijām un projektiem.

LOD3 ir arhitektoniski detalizēts 3D modelis, kas ir ievērojami sarežģītāks nekā iepriekšējie modeļi. Šis modelis detalizēti attēlo sienu un jumta konstrukcijas ar logiem, durvīm, satur fasādes detaļas.

LOD4 modelis papildina LOD3 iekļaujot arī iekštelpu attēlojumu. Šis modelis detalizēti attēlo ēku iekšējās un ārējās konstrukcijas, piemēram, kāpnes, durvis, mēbeles utt.

Bildes avots:  E.Saretta, P.Bonomo, F.Frontini. A calculation method for the BIPV potential of Swiss façades at LOD2.5 in urban areas: A case from Ticino region.

Skip to content

Tīmekļa vietnē tiek apstrādātas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kas ir būtiskas, un ļauj piekļūt dažādām tīmekļa vietnes daļām. Nepieciešamās sīkdatnes tiek saglabātas Tavā datorā, viedtālrunī, planšetdatorā vai citā ierīcē vietnes apmeklējuma un pārlūkošanas laikā vai noteiktā laika periodā. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas tīmekļa vietnes darbībai, tāpēc tās nevar izslēgt, un tādēļ lietotāja piekrišana šai sīkdatņu kategorijai netiek prasīta.