Skip to main content

Biežāk uzdotie jautājumi / Rokasgrāmata

Rokasgrāmata
Datu atlase

Izvēles rīks (Select) jeb datu atlases rīks kā viens no specifiskiem papildrīkiem izvietots atsevišķu tematisko karšu augšējā kreisajā pusē zem meklēšanas rīka un ļauj iezīmēt un atlasīt konkrētus objektus no aktīvajiem datu slāņiem, lai veiktu papildus darbības tikai ar tiem.

Ņem vērā! Lai datu atlase notiktu ātrāk un tā tiktu veikta tikai tiem datiem, kuriem tas nepieciešams, pirms rīka aktivizēšanas datu slāņu sarakstā ir jāatslēdz visi nevajadzīgie datu slāņi, aktīvus atstājot tikai vajadzīgos datu slāņus.

Aktivizēt datu izvēles/atlases rīku var, atverot logrīku, noklikšķinot uz pogas Izvēlēties un kartes skatā uzvelkot taisnstūri pār atlasāmajiem objektiem no datu slāņu saraksta – kartes skatā izvēlētie objekti iekrāsojas citā krāsā, bet Izvēles/atlases logrīka panelī pie datu slāņiem parādās skaitlis, cik objekti atlasīti konkrētajā datu slānī.

Tālākās darbības ar atlasītajiem objektiem – pietuvināt skatu izvēlētajiem objektiem, veikt statistikas analīzi, skatīt konkrēto objektu atribūtu atribūtu tabulā, izveidot jaunu datu slāni, kas pievienojas datu slāņu saraksta augšā u.c., var veikt, datu izvēles/atlases logrīka panelī pie interesējošā slāņa nospiežot uz papildus iespēju rīka (trīs punkti).

Ņem vērā! Aizverot tematisko karti, kurā veikta datu atlase, vai atjaunojot to, datu atlases rezultāti nesaglabājas.

Skip to content

Tīmekļa vietnē tiek apstrādātas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kas ir būtiskas, un ļauj piekļūt dažādām tīmekļa vietnes daļām. Nepieciešamās sīkdatnes tiek saglabātas Tavā datorā, viedtālrunī, planšetdatorā vai citā ierīcē vietnes apmeklējuma un pārlūkošanas laikā vai noteiktā laika periodā. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas tīmekļa vietnes darbībai, tāpēc tās nevar izslēgt, un tādēļ lietotāja piekrišana šai sīkdatņu kategorijai netiek prasīta.