Noklikšķinot uz Datu slāņu rīka pogas, kas atrodas kā pirmais katras tematiskās kartes augšējā labajā pusē specifisko rīku rindā, tiek izvērsts konkrētajā tematiskajā kartē publicēto datu slāņu saraksts.
Ņem vērā! Pēc noklusējuma datu slāņu saraksts parasti jau ir izvērsts.
Lai aktivizētu datu slāni, ir jānoklikšķina uz rūtiņas datu slāņa nosaukuma kreisajā pusē – rūtiņā parādās ķeksītis un tā iekrāsojas zila. Lai datu slāni atslēgtu, no rūtiņas ir jāizņem ķeksītis, noklikšķinot uz tā.
Ar melnas krāsas tekstu norādīti tie datu slāņi, kurus attiecīgajā kartes mērogā ir iespējams aktivizēt un tie tiks attēloti. Ar pelēku krāsu norādītie datu slāņi, kas konkrētajā mērogā netiek vizualizēti. Pietuvinot vai attālinot karti, mainās arī attiecīgajā pietuvinājumā attēlojamie datu slāņi.
Datu slāņa nosaukuma kreisajā pusē pirms aktivizēšanas rūtiņas esošā bultiņa norāda to, ka konkrētajam datu slānim ir pieejami apakšslāņi – papildus datu kopas, kuras var aktivizēt vai deaktivizēt atbilstoši nepieciešamībai. Izvērst apakšdatu slāņus var, noklikšķinot uz bultiņas.
Ņem vērā! Katrā tematiskajā kartē pēc noklusējuma jau izvērsti atsevišķi datu slāņi, tādējādi sniedzot sākotnējo priekšstatu par pieejamajiem datiem. Atsevišķiem datu slāņiem ir iespējams dalījums pat trīs apakšlīmeņos.
Datu slāņu nosaukuma labajā pusē zem trīs secīgiem punktiņiem var atrasties rīks, ar kura palīdzību iespējams veikt papildus darbības ar konkrēto datu slāni, piemēram, pietuvināt to, ja pašreizējā mērogā dati netiek attēloti, iestatīt caurspīdīgumu vai pāriet uz atribūtu tabulu, kurā skatīt papildinformāciju par datiem.
Ja datu slāņa labajā pusē ir izvietota poga ar burtu “i”, tad, noklikšķinot uz tās, jaunā logā atveras apraksts par konkrēto datu kopu jeb metadati.
Ņem vērā! Ērtākai datu slāņu pārvaldībai rīkā ir iestrādātas arī funkcijas, ar kuru palīdzību darboties ar visiem datu slāņiem vienlaicīgi. Funkciju pogas izvietotas rīka augšējā labajā pusē virs datu slāņu saraksta.
Noklikšķinot uz meklētāja pogas ar lupu un ierakstot atslēgvārdu ieraksta laukā, tiek veikta to datu slāņu meklēšana, kuru nosaukumā vai metadatu atslēgas vārdos ir iekļauts konkrētais vārds. Piemēram, ierakstot vārdu “grausts”, meklētājs atradīs un norādīs uz datu slāni “Vidi degradējošās būves”, tā kā vārds “grausts” ir iekļauts datu kopas metadatu atslēgas vārdu sarakstā.
Noklikšķinot uz pogas ar trīs horizontālajām svītrām, tiek piedāvātas četras izvēlnes:
- Ieslēgt visus datu slāņus, kas nozīmē, ka visi konkrētajā lietotnē publicētie datu slāņi tiks aktivizēti un attēloti kartes skatā – vairāk datu slāņu, jo to ielāde ir ilgāka un attiecīgi arī darbs ar karti var nebūt lēnāks;
- Izslēgt visus datu slāņus, kas nozīmē, ka visi aktīvie datu slāņi tiks deaktivizēti un kartes skatā dati nebūs redzami;
- Izvērst visus datu slāņus nozīmē, ka visi datu slāņi tiek izvērsti līdz pēdējam apakšslānim;
- Sakļaut visus datu slāņus nozīmē, ka visi izvērstie datu slāņi tiek sakļauti līdz pirmajam datu slānim, t. i., slāņu sarakstā ir redzami tikai datu slāņu pirmā līmeņa nosaukumi, pat ja pēc noklusējuma kādam datu slānim jau bija jābūt izvērstam.